Brug din indflydelse til at skabe god energi på Fyn

Find kandidaterne i dit valgområde

Stem nu (åbner 17/10)

    De fem valgområder

    Vores forsyningsområde er inddelt i fem valgområder. I de fem valgområder skal der i alt vælges 93 repræsentantskabsmedlemmer. Her kan du finde en liste over de opstillede kandidater, som du kan stemme på. 

    Du kan stemme på din kandidat fra den 17. oktober til den 11. november 2022.

    Klik her for at se valgområderne i stort

    Kort Valgomåder 2022

    Valgområde 1

    Alex Rasmussen Larsen Stevns Vænge 32 5220 Odense SØ
    Annika Aaby Nielsen Høstlyngen 26 5270 Odense N
    Arne Erlund Emmelevvej 47 5450 Otterup
    Benny Jørgen Ohlsen Pilegårdsvænget 20 5471 Søndersø
    Bent Soelberg Plantagevej 83 5462 Morud
    Bogdan Vasii-Gyorgy Skovgyden 41 5450 Otterup
    Brian Uglebjerg Bech Daugaard Næsbyvej 85 5270 Odense N
    Bror Emil Holm Laursen Skolevej 12 5464 Brenderup Fyn
    Christel Kniep Tevringevej 39 5462 Morud
    Christel Nydam Adler Gall Rugårdsvej 163 5210 Odense NV
    Claus Bjerregaard Henriksen Tønnesvej 9 5270 Odense N
    Erik Arnholm Korup Tværvej 19 5210 Odense NV
    Erling Jensen Broby Kirkevej 17 5270 Odense N
    Ernst Boye Nielsen Præstetoften 1 5471 Søndersø
    Finn Hartvig Nielsen Søballevej 20 5270 Odense N
    Henning Rostgård Smith Bygvænget 2 5464 Brenderup Fyn
    Henriette L. Findshøj Lindetoften 9 5471 Søndersø
    Jens Otto Dalhøj Rugbjerg 24 5400 Bogense
    Jesper Hyldal Christensen Daugstrupvej 17 5450 Otterup
    Jesper Tøndering Knudsen Norupvej 140 5450 Otterup
    Jesper Vork Nielsen Havrevænget 32 5471 Søndersø
    Jørgen Andersen Maderupskov 17 5471 Søndersø
    Jørgen Leo Hansen Morbærhaven 22 5450 Otterup
    Kasper Beiter Lindhardt Agertoften 16 5450 Otterup
    Kim Johansen Tromsøparken 22 5400 Bogense
    Kristian Kappel Æblehaven 3 5462 Morud
    Lars Frederik Greve Skåstrupvej 6 5400 Bogense
    Lone Clausen Ahornvænget 13 5450 Otterup
    Marie-Louise Uglebjerg Hansen Anderupvænget 2 5270 Odense N
    Poul Jørgen Larsen Holsevej 26 5464 Brenderup Fyn
    Rikke Kaas Molin Bredbjerg Gyde 4 5462 Morud
    Steen Madsen Flyvesandsvej 12 5450 Otterup
    Steffen Hartig Søballevænget 7 5270 Odense N
    Susanne Lumbye Jensen Præstegårdsvænget 30 5210 Odense NV
    Uffe Kirkegaard Rødkløvervej 3 5210 Odense NV
    Ulrich Kjølby Bispeengen 113 5270 Odense N

    Valgområde 2

    Anders Enemærk Pedersen Årøvænget 24 5610 Assens
    Annette Jensen Topshøj 8, A 5631 Ebberup
    Bent Hovalt Bertelsen Kastanievej 2 5492 Vissenbjerg
    Ebbe Knudsen Parkvej 73 5492 Vissenbjerg
    Fanny Gry Møller Maevej 4 5672 Broby
    Hans Elving Pedersen Søbjergvænget 80 5672 Broby
    Helge Erhard Kold Strandgade 83, B 5683 Haarby
    Inger Schiel-Madsen Chr. Richardtsvej 24, Ørsted 5620 Glamsbjerg
    Jacob Jensen Middelfartvej 256 5200 Odense V
    Janne Vagner Enghavevej 15 5580 Nørre Aaby
    Jens Christian Larsen Assensvej 506 5642 Millinge
    Jens Victor Petersen Bartholinsvænget 3 5200 Odense V
    Kim Christian Faarup Tallerupvej 30 5690 Tommerup
    Kim Pandrup Valhalsvej 7 5200 Odense V
    Kim Slott Nielsen Regner Lodbrogs Vej 21 5200 Odense V
    Knud Vestergaard Baldersvænget 15 5610 Assens
    Lars Kjærsgaard Strandparken 60 5642 Millinge
    Lars Rath Littau Goldmann Egevej 2 5683 Haarby
    Lars Skjærris Svinget 16 5560 Aarup
    Lene Chortsen Isak Lilleskovvej 48 5690 Tommerup
    Line Faxøe Enghave Lauridsen Skovmarken 40 5491 Blommenslyst
    Louise Andersen Assensvej 334 5690 Tommerup
    Magdalene Kirstine Stokkebye Brunsegyden 4 5690 Tommerup
    Mette Tokehøj Bøgevej 29 5620 Glamsbjerg
    Niels Ryssel Hegnet 8 5631 Ebberup
    Thomas Offer Madsen Odensevej 32 5620 Glamsbjerg
    Ole Ilskov Ryttergade 4 5690 Tommerup
    Peder Enggaard Hjelmerupvej 20 5690 Tommerup
    Peter Ladegaard Ladegårdsgade 8 5610 Assens
    Poul Erik Kristiansen Mågevej 5 5620 Glamsbjerg
    Søren Edlefsen, Tobaksgaarden Tobaksgården 7 5610 Assens
    Søren Mikkelsen Kådekildevej 10 5492 Vissenbjerg
    Søren Steen Andersen Degnegyden 13 5690 Tommerup
    Ulrikka Brændgaard Nissen Solevadvej 44 5690 Tommerup

    Valgområde 3

    Andreas Munch Møller   5000 Odense C
    Bjarne Toftlund Sdr. Boulevard 266 5000 Odense C
    Carl Grann Claus Bergs Gade 5, B, 3, tv 5000 Odense C
    Cæcilie Crawley Georgsgade 89 5000 Odense C
    Cæcilie Ning Hage Nedergade 22 5000 Odense C
    Ernst Broder Kier Vindegade 100, C 5000 Odense C
    Flemming Pedersen Døckerslundsvej 9 5000 Odense C
    Gert Broxgaard Guldbergsvej 17. 2 sal 5000 Odense C
    Hans Toksvig Larsen Bøgebjergvej 18 5000 Odense C
    Hardy Kæehne Bådvej 5 5240 Odense NØ
    Henning Juul Klosterbakken 8, B, 2, th 5000 Odense C
    Jakob Faber Hartig Grøndalsvej 12 5000 Odense C
    Jens Gandrup Jørgensen Gerthasminde 19 5000 Odense C
    John Erik Wozny Grønløkkevej 22, 4, 7 5000 Odense C
    John Hjorth Bådvej 132 5240 Odense NØ
    Jonas Black Roest Nørrevænget 21, 1, tv 5000 Odense C
    Jørgen Graulund Jørgensen Kongensgade 69, E, 2, tv 5000 Odense C
    Jørgen Kjær Jensen Filosofgangen 62, 1, tv 5000 Odense C
    Lars Peter Andreas Brandt Kronprinsensgade 13, st, th 5000 Odense C
    Lone Schultz Hedemand Sdr. Boulevard 58, M, 1 5000 Odense C
    Mette Rahbek Thuresensgade 14, B, st, th 5000 Odense C
    Morten Weber Hunderupvej 54B, 1 5000 Odense C
    Nicolai Arentz Schmidt Konradsen Karen Brahes Vej 5, 2, tv 5000 Odense C
    Nils Jørn Juul Stærmose Dronning Olgas Vej 54 5000 Odense C
    Peter Herman Zinck Kronprinsensgade 21 5000 Odense C
    Peter Søndergaard Christiansen Skt. Gertruds Stræde 1, 1. sal 5000 Odense C
    Roy Louis Thoresen Overgade 14, 1, tv 5000 Odense C
    Steen Nicolaisen Biskorupvej 7 5240 Odense NØ
    Stephan Ingemann Bernberg Ibsensvej 15 5000 Odense C
    Søren Bersang Rasmussen Sandhusvej 74 5000 Odense C
    Torben FYN Larsen Skt. Jørgens Haven 71 5000 Odense C

    Valgområde 4

    Anders Basbøll Egebakken 13 5260 Odense S
    Anders S. Iversen Ridderhatten 22 5220 Odense SØ
    Andreas Kjærgaard Kjeldsen Rikkesminde Allé 19 5250 Odense SV
    Andreas Toftegaard Pæregrenen 13, 1, 2 5220 Odense SØ
    Birgitte Vange Poppelvej 61 5230 Odense M
    Bjarne Thorsted Holmstrupvej 2, B 5250 Odense SV
    Brian Lauridsen Sanderumvej 238 5250 Odense SV
    Caroline Amena Lundsgaard Lauritsen Herluf Trolles Vej 210 5220 Odense SØ
    Christian Bang Bove Blichersvej 37 5230 Odense M
    Christian Ry Dyekjær Lundekærsvej 22 5250 Odense SV
    Christian Scherer  Vissenbjergvej 7 5230 Odense M
    Christian Vigen Hansen Otto Baches Vej 13, 5, 34 5230 Odense M
    Christina Elisabeth Wanscher Chr. Winthers Vej 3 5230 Odense M
    Christoffer Lilleholt Hunderupvej 143 5230 Odense M
    Claus Houden Sadolinsgade 105 5230 Odense M
    Ebbe Nørgaard Heintze Byghøjvej 19 5250 Odense SV
    Erik Jørn Pedersen Ådalsvej 275 5250 Odense SV
    Erik Nielsen Sørensen Sanderumvej 36 5250 Odense SV
    Finn Bormlund Grønvej 79 5260 Odense S
    Finn Clausen Lorenzen Prins Haralds Allé 44 5250 Odense SV
    Gitte Glibstrup Askvej 14 5250 Odense SV
    Hans Christian Rohde Langelinie 25 5230 Odense M
    Hans Isbrandt Gad Johannsen Kragemosen 61 5250 Odense SV
    Hans Ove Mertz Toften 3 5220 Odense SØ
    Jannik Tony Kofod Munk Elmegårdvænget 17 5250 Odense SV
    Jeppe Ørsøe Johansen Flittig Lise Vej 52 5250 Odense SV
    Jesper Dreyer Kimbrerbakken 18 5250 Odense SV
    Jesper Rytter Rosenvænget 41 5250 Odense SV
    Jimmi Thor Vokshatten 20 5220 Odense SØ
    John Sandsberg Jørgensen Valmuemarken 14 5260 Odense S
    Jørgen Krukow Hestehøjvej 124 5260 Odense S
    Kirsten Oldmark-Hansen Odensevej 58, B, 1 5260 Odense S
    Kjeld Jensen Margrethes Allé 27 5250 Odense SV
    Knud Andersen Mensalgårdvænget 11 5260 Odense S
    Lars Christian Lilleholt Langelinie 56 5230 Odense M
    Leif Henriksen Rughøjvej 78 5250 Odense SV
    Mikkel Juul Larsen Erholmvænget 46 5230 Odense M
    Niels Erik Søndergaard Rasmus Rasks Allé 95 5250 Odense SV
    Peter Isaksen Gyldenstenvej 1, A 5230 Odense M
    Peter Thomasen Over-Holluf-Toften 49 5220 Odense SØ
    Poul Fuglsang Læssøegade 163, 1, th 5230 Odense M
    Preben Bremholm Fangelvej 6 5260 Odense S
    Steen Lund Hostrupsvej 5 5230 Odense M
    Søren Thorsager Bergendals Allé 8 5250 Odense SV
    Søren Østergaard Fohlmann Thujavej 91 5250 Odense SV
    Tom Haugaard Bonnesen Elmegårdsvej 34 5250 Odense SV
    Tommy Bo Rather Franzmann Poul Møllers Vej 29 5230 Odense M
    Torben Pedersen Jægerbakken 6 5260 Odense S
    Ulrik Gregers Sowinski Jørgensen Stendyssen 28 5250 Odense SV
    Ulrik Lind Christiansen Egøgårdvej 6 5250 Odense SV

    Valgområde 5

    Danny René Have Brandgaden 1 5871 Frørup
    Henning Mide Fasanvej 9 5863 Ferritslev Fyn
    Anne Fiber Bakkegårds Allé 57 5550 Langeskov
    Bjarne Ivan Hansen Stationsvænget 40 5853 Ørbæk
    Britt Vahl Rasmussen Kanalvej 12, 1, tv 5600 Faaborg
    Carsten Stenstrøm Bønderskov 3 5540 Ullerslev
    Christian Brandt Rasmussen Præstemarken 11 5892 Gudbjerg Sydfyn
    Christian Hein Stationsvænget 18 5853 Ørbæk
    Elsa Knudsen Remisegade 10, I nr. 5 5800 Nyborg
    Eskild Albjerg Tårup Byvej 5 5871 Frørup
    Finn Mikkelsen Vesterhavnen 22, 1, tv 5800 Nyborg
    Hans Stavnsager Rasmussen Østerbrogade 17, C 5600 Faaborg
    Hans-Jørgen Bulch Klausen Tåstebjerggyden 10 5600 Faaborg
    Holger Stage Jørgensen Nymarksvej 35 5800 Nyborg
    Jakob Milther Holm Sundbjergvej 12 5600 Faaborg
    Jesper Bay Nyhavevej 1 5800 Nyborg
    Jon Iversen Ellingevej 17 5550 Langeskov
    Jørgen Laurits Storm Rørsangervej 11 5550 Langeskov
    Jørn Vest Hansen Nordenhusevej 4 5800 Nyborg
    Keld Daugaard Rasmussen Gyldenlund 10 5550 Langeskov
    Knud Bjørn Sulkendrupvej 9 5800 Nyborg
    Lone Juul Stærmose Revsørevej 30 5874 Hesselager
    Lucien Bolett Malaguti Fasanvej 2 5550 Langeskov
    Niels Christian Ganderup Bakkevej 13 5550 Langeskov
    Niels Erik Elmelund-Præstekær Tåstebjerggyden 19 5600 Faaborg
    Niels Gunnar Hæsinge-Hansen Nyløkke 12 5600 Faaborg
    Niels Henning Boye Petersen Ibjergvej 12 5792 Årslev
    Per Bigum Breum Faaborgvej 55 5772 Kværndrup
    Peter Wrang Nordstrand Dalhoff Langgade 5 5750 Ringe
    Poul Emil Schou Frederiksen Åvang 4 5772 Kværndrup
    Poul Erik Grønfeldt Hansen Dalager 11 5550 Langeskov
    Steffen Frederik Møller Hestehavevej 8 5856 Ryslinge
    Suzette Frovin Kystvej 25 5800 Nyborg
    Thomas Hofstedt Nielsen Johannevej 1 5863 Ferritslev Fyn
    Tina Villadsen Svendborgvej 3 5800 Nyborg



    Få svar på dit spørgsmål om Energi Fyn-valget

    1. Hvem kan stemme til valget?
    2. Kan jeg stemme på alle opstillede kandidater?
    3. Hvad gør jeg, hvis jeg ikke har modtaget en stemmekode?
    4. Er min stemme anonym?
    5. Kan jeg stemme flere gange, når jeg har flere elinstallationer?