Lad spillet begynde

Få overblikket over alle EM kampene her

    Bemærk at det også er muligt at se alle 51 EM kampe live på Viaplay Film & Serier

    Grundspillet

    Tidspunkt Kamp Gruppe TV
    Fredag d. 11. juni
    21:00 Tyrkiet - Italien (Rom) A DR1
    Lørdag d. 12. juni
    15:00 Wales - Schweiz (Baku) A DR
    18:00 Danmark - Finland (København) B DR1
    21:00 Belgien - Rusland (Skt. Petersborg) B TV3
    Søndag d. 13. juni
    15:00 England - Kroatien (London) D TV3
    18:00 Østrig - Nordmakedonien (Bukarest) C DR
    21:00 Holland - Ukraine (Amsterdam) C DR
    Mandag d. 14. juni
    15:00 Skotland - Tjekkiet (Glasgow) D TV3
    18:00 Polen - Slovakiet (Skt. Petersborg) E TV3
    21:00 Spanien - Sverige (Sevilla) E TV3
    Tirsdag d. 15. juni
    18:00 Ungarn - Portugal (Budapest) F TV3
    21:00 Frankrig - Tyskland (München) F DR
    Onsdag d. 16. juni
    15:00 Finland - Rusland (Skt. Petersborg) B TV3
    18:00 Tyrkiet - Wales (Baku) A DR
    21:00 Italien - Schweiz (Rom) A TV3
    Torsdag d. 17. juni
    15:00 Ukraine - Nordmakedonien (Bukarest) C TV3
    18:00 Danmark - Belgien (København) B TV3
    21:00 Holland - Østrig (Amsterdam) C DR
    Fredag d. 18. juni
    15:00 Sverige - Slovakiet (Skt. Petersborg) E TV3
    18:00 Kroatien - Tjekkiet (Glasgow) D TV3
    21:00 England - Skotland (London) D DR
    Lørdag d. 19. juni
    15:00 Ungarn - Frankrig (Budapest) F TV3
    18:00 Portugal - Tyskland (München) F TV3
    21:00 Spanien - Polen (Sevilla) E DR
    Søndag d. 20. juni
    18:00 Italien - Wales (Rom) A TV3
    18:00 Schweiz - Tyrkiet (Baku) A TV3
    Mandag d. 21. juni
    18:00 Nordmakedonien - Holland (Amsterdam) C TV3
    18:00 Ukraine - Østrig (Bukarest) C TV3
    21:00 Rusland - Danmark (København) B DR
    21:00 Finland - Belgien (Skt. Petersborg) B DR
    Tirsdag d. 22. juni
    21:00 Tjekkiet - England (London) D DR
    21:00 Kroatien - Skotland (Glasgow) D DR
    Onsdag d. 23. juni
    18:00 Slovakiet - Spanien (Sevilla) E TV3
    18:00 Sverige - Polen (Skt. Petersborg) E TV3
    21:00 Tyskland - Ungarn (München) F TV3
    21:00 Portugal - Frankrig (Budapest) F TV3

    1/8 - dels finaler

    Tidspunkt Kamp Gruppe TV
    Lørdag d. 26. juni
    18:00 2A - 2B (Amsterdam) 1/8 DR
    21:00 1A - 2C (London) 1/8 DR
    Søndag d. 27. juni
    18:00 1C - 3D/E/F (Budapest) 1/8 TV3
    21:00 1B - 3A/D/E/F (Sevilla) 1/8 DR
    Mandag d. 28. juni
    18:00 2D - 2E (København) 1/8 DR
    21:00 1F - 3A/B/C (Bukarest) 1/8 TV3
    Tirsdag d. 29. juni
    18:00 1D - 2F (Wembley) 1/8 TV3
    21:00 1E - 3A/B/C/D (Glasgow) 1/8 TV3

    1/4 - dels finaler

    Tidspunkt Kamp Gruppe TV
    Fredag d. 2. juli
    18:00 Vinder 1/8 #6 - Vinder 1/8 #5 (Skt. Petersborg) 1/4 DR
    21:00 Vinder 1/8 #4 - Vinder 1/8 #2 (München) 1/4 TV3
    Lørdag d. 3. juli
    18:00 Vinder 1/8 #3 - Vinder 1/8 #1 (Baku) 1/4 TV3
    21:00 Vinder 1/8 #8 - Vinder 1/8 #7 (Rom) 1/4 DR

    Semi-finale 

    Tidspunkt Kamp Gruppe TV
    Tirsdag d. 6. juli
    21:00 Vinder 1/4 #2 - Vinder 1/4 #1 (London) 1/2 TV3
    Onsdag d. 7. juli
    21:00 Vinder 1/4 #4 - Vinder 1/4 #3 (London) 1/2 DR

    EM 2021 FINALE

    Tidspunkt Kamp Gruppe TV
    Søndag d. 11. juli
    21:00 Vinder 1/2 #1 - Vinder 1/2 #2 (London) Finale DR

     

     

    Du kan hente en printvenlig PDF-fil over hele EM's kampgrogram her

    Fiber EM I Herrefodbold Bold Program 2021